Apple’dan Nokia’ya şok yaptırım!

Bu zamana kadar Apple ile Samsung arasındaki patent davaları çok kez gündem olmuştu. Ancak geçenlerde Apple ile Nokia arasında bir patent anlaşmazlığı çıktı. Nokia’nın iddiasına göre Apple 32 patenti izin almadan kendi cihazlarında kullanmıştı.

Nokia’nın patent anlaşmazlığı sebebiyle Apple’a dava açmasının ardından Apple’dan Nokia’ya ilk yaptırım geldi. Daha önce Apple’ın sahibi olduğu Beats’a yönelik Bose’dan gelen patent davasından sonra Bose ürünlerini Apple Store’dan kaldıran Apple aynı tarifeyi Nokia’ya da uyguladı. Nokia’ya ait giyilebilir sağlık ürünleri geliştiren Withings ürünleri Apple Store’dan kaldırıldı.

withings

Withings’in Vücut Kardiyo Baskülü, Akıllı Vücut Çözümleyici ve Kablosuz Kan Basıncı Monitörü gibi ürünleri Apple Store’dan kaldırılması, satışları ne ölçüde olumsuz etkiler bilinmez. Apple ile Nokia arasında patent savaşı sonuçlandığında, Apple’ın ürünleri satıştan çekme kararınından geri adım atıp atmayacağı bilinmiyor. Ancak Beats ve Bose arasındaki dava sonunda Apple geri adım atmış ve Bose ürünlerini tekrar satışa sunmuştu.

Yorumları Göster