Crytek Türkiye’den oyunculara önemli duyuru

Crytek firmasının bir süredir ekonomik sıkıntılar yaşadığı önemli bir duyumdu. Firma son iki yıldır gitgeller yaşasa da oyun geliştirmeye devam ediyor. En son gelen haberlere göre Frankfurt ofisinde çalışan ücretlerinin ödenemediği konusunda sorunlar ortaya çıkmıştı. Fakat Crytek yaptığı açıklama ile oyun geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

Crytek’ten yapılan açıklama göre Frankfurt ve Kiev stüdyolarında amiral gemisi oyunlarının geliştirilmesine devam edileceği belirtildi. Ayrıca CRYENGINE oyun motoru firmanın en önemli çalışmalarından biri olarak sürekli şekilde geliştirilmeye devam edilecek. Diğer geliştirici ofisler ise Crytek bünyesinde kalmayacak.

Crytek’in yayıncı ofislerinden Crytek İstanbul Ofisi ise her zamanki düzeninde yayıncılık odaklı operasyonlarını yürütmeye devam edecek ve Türkiye pazarında gittikçe güçlenen Warface’i oyuncularıyla buluşturmaya devam edecek.

Crytek İstanbul iş ortakları ve yayıncılığını yaptığı oyunları sevenlerin bu konudaki şüphelerini gidermek için, Crytek’in geleceği adına almış olduğu bu önemli kararı siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmayı arzu ettik.Crytek İstanbul

Yorumları Göster