Super Mario Run yayınlandı

Oyun dünyasının çok sevilen oyunu Super Mario’nun iOS için hazırlanan yeni oyunu Super Mario Run yayınlandı. Nintendo’nun merakla beklenen oyunu bugün piyasaya çıktı. Oyunun ilk bölümü ücretsiz olacak, sonraki bölümlere geçmek isteyenler 26.99 ₺ vermek durumunda kalacak.

App Store‘da yayınlanan oyun, Super Mario’nun ilk kez mobil platformlarda kullanılması ile bir ilk anlamını taşıyor. PopTekno.com olarak oyunu sizler için denedik ve haberimizde oyun hakkında görüşümüze yer verdik.

15 Aralık’ta App Store’da yayınlanan oyunun ilk sürümü 205 MB boyuta sahip, İngilizce, Hollandaca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça, İspanyolca, Geleneksel Çince dillerini destekliyor. Oyun şimdilik Türkçe dil desteğine sahip değil. iOS 8 ve üzerinde çalışan oyun iPhone, iPad, ve iPod Touch’da oynanılabilecek. Oyunu ilk açtığınızda dil ve ülke seçeneklerini seçmeniz gerekiyor. Ardından dilerseniz oyununuzu MyNintendo hesabınız ile ilişkilendirebilirsiniz. Ardından kullanım koşullarını kabul edip, kullanıcı adınızı belirleyebilirsiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra karşınıza Peach’ten bir mesaj çıkacak. Başlangıçta çıkan mesajları sizin için aşağıda Türkçeleştirdik.

Peach: Sevgili Mario, Şatodaki partimize katılmak istemez misin? Kek yapacağım! Saygılarımla, Peach

Bowser: Hahaha! O keki alıyor olacağım! Ve Peach’i de.

Böyle bir başlangıçtan sonra bir bilgi ekranı ile karşılaşıyoruz. Oyun bize Mario’nun otomatik olarak koşacağını ve küçük kutuların üzerinden otomatik olarak atlayacağını söylüyor. Mario düşmanların üzerinden de otomatik olarak atlıyor, fakat eğer o esnada Mario’yu zıplatırsanız düşmanı yok edebilirsiniz. Esasen başlangıç bölümü bir eğitim gibi geçiyor. Başlangıç bölümü bittikten sonra Bowser, Peach’i kendi kalesine kaçırıp tutsak ediyor, karakterimize onu kurtarmak kalıyor. Bu arada ayarlardan grafik ayarlarını da yöntebiliyorsunuz.

Oyunda sürekli hareket eden Mario karakterinin belirli engelleri atlamasını, karşısına çıkan çeşitli düşmanları yenmesini sağlamak, bir yandan da altınları toplayarak puan kazanmayı amaçlıyorsunuz. Öte yandan oyun her zaman internet bağlantısı gerektiriyor. İnternet bağlantısının olmadığı durumlarda bir pop-up pencere açılıyor ve oyun duruyor. Oyun App Store’da ücretsiz indirilirken, Dünya 1’de yer alan 3 oyun ücretsiz oynanırken sonraki dünyalara geçmek için 4.dünyaya kadar 26.99 ₺ ödemeniz gerekiyor.

Super Mario Run oynanış

Super Mario Run satın al

3
Puan
Oyun severlerin Mario özlemi giderildi. Mario oyunlarının atmosferini oldukça iyi yansıtıyor. Dünya 1'den sonrasının ücretli olması, internet bağlantısı yokken oynanması, menülerinin yetersiz olması ise kötü yanları.
Yorumları Göster