Microsoft’tan Paint programında büyük değişiklik

Windows işletim sisteminin fotoğraf düzenleme programı olan Paint, Windows 10 için baştan aşağı yeniden tasarlandı. Son yıllarda Windows 10 üzerine titreyen Microsoft, işletim sisteminin uygulamalarını da geliştiriyor. Microsoft en son olarak Paint’e de el attı. Yapılan değişiklikle Paint’e daha fazla özellik ve yepyeni bir ara yüz getirildi.

Paint yenilikleri

Microsoft Paint yapılan bir çalışmayla yeniden tasarlandı. Yepyeni bir ara yüze kavuşan uygulama ile fotoğraf düzenleme işlemlerine gelişmiş özellikler kazandırılmış oldu. Yani bundan sonra birine “Paint terk” derken iki kere düşünmeniz gerekebilir.

Paint‘e gelen 3D desteği de önemli bir yenilik olarak görülebilir. Artık Maya’da olduğu gibi çeşitli öğeleri Paint’e yükleyebileceksiniz ve sunulan araçlar sayesinde 3D çizimler yapabileceksiniz. Microsoft Paint yenilenmiş hali ile ücretsiz olarak sunuluyor.

Yeni Paint çoğu kullanıcıya eskisi kadar iyi gelmeyebilir, ne de olsa Paint kullanıcılarının kitlesi çok basit düzenlemeler yapmak isteyenlerden oluşuyordu. Ekran resmi kaydetmek ya da boyut ayarlamaları gibi işlemlerde çok sık kullanılıyordu. Paint deki değişimin yankılarını zaman içinde hep beraber göreceğiz.

Yorumları Göster