Android 7.0 Nougat güncellemesi ne zaman gelecek?

Google’ın işletim sistemi Android’in yeni versiyonu Android 7.0 Nougat güncellemesinin hangi cihaza ne zaman geleceği kısmen belli oldu.

Android 7.0 Nougat’ın tam sürümü yayınlandıktan sonra akıllı telefon ve tablet üreticileri bu güncellemeyi cihazlarına sunmaya başlayacak.

Android 7.0 Nougat yayınlanma tarihi

Şu anda beta aşamasında olan yeni Android sürümünün önümüzdeki ay tam sürümünün yayınlanması bekleniyor. Google 9 Mart’ta ilk beta sürümünü yayınlandı. Daha sonra 13 Nisan ve 18 Mayıs’ta önceki sürümlere göre biraz farklı yeni güncellemeler oldu.

Android 7.0 Nougat gelecek cihazlar

Nexus

Ekim 2016 da yeni Android 7.0 Nougat’a geçmeleri bekleniyor. Ancak hangi Nexus modelleri güncelleme alacağı belli değil ama Evan Blass’ın iddiasına göre Nexus 5 Android Nougat güncellemesini almayacak.

BlackBerry

Android Nougat’a geçmesi muhtemelen 2016 sonu veya 2017 başlarında olacaktır.

HTC

HTC yazılım güncellemeleri için 90 günlük sözünü veriyor ve şirket aynı zamanda cihazınızın yayınlanmasının ardından iki yıl boyunca güncelleneceğini söylüyor. Zaten Android Nougat’ın HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9 için geleceği Twitter üzerinden onaylamıştır. Ancak One M8 için herhangi bir açıklama yapılmadı. Ocak 2017 itibari ile bu güncellemenin HTC cihazlarına sunulması bekleniyor.

Huawei

Şirketin yılsonuna kadar Android Nougat ile Mate 9 başlatması ve daha sonra diğer cihazlarına sunması bekleniyor. Huawei güncelleme konusunda genellikle diğerlerinden biraz daha hızlıdır.

Honor

Android Nougat muhtemelen Honor cihazlar için 2016 yılı sonu ve 2017 Mart ayı arasında güncellenecektir.

LG

Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde eylül ayında LG V20 akıllı telefonu tanıtacağını doğruladı. Bu cihaz ilk olarak Android 7.0 Nougat ile çalışacak. HTC üretimi Nexus telefonların da bu modelle gelmesi bekleniyor ve muhtemelen LG V20 Android Nougat ile gelen ilk telefonlar arasında yer alacak. Diğer telefonların da kısa sürede güncellemeyi alması bekleniyor.

Motorola

Motorola cihazlar bazı diğer Android cihazlara göre çok daha hızlı güncelleme alıyor. Motorola ham Android yazılımını kullanıyor. Motorola cihazlar Nexus modellerden hemen sonra Android Marshmallow güncellemesini almıştı. Muhtemelen Android Nougat’da aynı hızla bu cihazlara güncellenecektir.

OnePlus

OnePlus Marshmallow yayınlandıktan sonra kendi cihazlarına güncellemeyi çok hızlı bir şekilde vermedi. Örneğin OnePlus 2, haziran başına kadar güncelleme almadı.

Buna dayanarak, biz Android Nougat’ın OnePlus 2 ve OnePlus 3’e diğer cihazlara göre daha geç geleceğini söyleyebiliriz. Bu modeller Marshmallow aldı ama belki de Android Nougat güncellemesi almayacak.

Samsung

Samsung Marshmallow güncellemesini bazı cihazlarına 2016’nın Mart ayında sunmaya başladı. Bu yüzden umarım Android Nougat güncellemesi Marshmallow’a göre biraz daha hızlı olur.

Sony Xperia

Sony, 2017 Mart ayına kadar Sony cihazınızda Android 7.0 görmeyi beklemeyin.

Yorumları Göster