Rome: Total War iPad’lere geliyor

Bir dönem bilgisayar oyunlarının en sevilenlerinden, strateji oyunu Rome: Total War, çok yakında iPad’lere geliyor. Sevilen yapım öncelikle iPad’de olmak üzere yeniden hayat bulacak.

Rome: Total War iPad’e geliyor

Rome: Total War, 2004 yılı sonunda yayınlanmış ve kısa süre içinde yoğun ilgi görmüştü. Kendi dönemi için önemli bir başarı olarak kabul edilen grafik motoru sayesinde savaş meydanlarında 30.000 kişilik ordulara olanak tanıyan oyun şimdi mobil cihazlara adım atmak üzere.

Rome: Total War bu defa tabletleri işgal etmeye hazırlanıyor, üstelik de bildiğimiz halinden hiçbir şey kaybetmeden. 11 ayrı millet ile girişebileceğiniz ana senaryo görevleri ve binlerce askerden oluşan meydan savaşları bıraktığınız yerde duruyor, üstelik yapımcının dediklerine bakarsak oyun iPad’in retina ekranları için grafiksel olarak de elden geçmiş durumda.

Rome: Total War çıkış tarihi

Mikro kontrolleri ne kadar uygulayabileceğiz bilinmez ancak üniteleri tutup parmağımızla ileri göndermek hiç fena bir fikir gibi gelmiyor kulağa. Oyunun çıkış tarihi belirsiz ancak en azından bir iPad Air veya iPad Mini 2’ye ihtiyacınız olacak gibi gözüküyor, oyunun ek paketleri Barbarian Invasion ve Alexander ise daha sonra ayrı ayrı satışa sunulacak.

Yorumları Göster