HP Elite X3 ne zaman çıkacak, fiyatı ve özellikleri nedir?

HP’den Windows Phone sektörüne yeni soluk olarak nitelendirilebilecek HP Elite X3, sunduğu özellikleri nedeniyle heyecan uyandırdı. Windows 10 Mobil işletim sistemli telefonlara dair akla gelebilecek en üst düzey telefonlar şimdiye kadar Microsoft’un Lumia modelleriyle sunulmuştu. HP bunu değiştirecek gibi.

HP Elite X3 özellikleri

Androdi ve iOS cihazların arasından Windows 10 Mobil ile sıyrılmak isteyen HP, çıkarmaya hazırlandığı HP Elite X3 modeliyle dikkat çeken özellikler sunuyor. 6 inçlik QHD çözünürlüklü ekranı bulunan HP Elite x3, Qualcomm Snapdragon 820 çipseti ve Adreno 530 grafik işlem birimine sahip. Windows 10 Mobile işletim sistemiyle çalışan telefonda 4GB RAM ve 64GB depolama alanı bulunuyor. Ayrıca cihaz microSD kart da destekliyor. 16MP çözünürlüklü arka, 8MP çözünürlüklü ön kameraya yer verilen HP Elite x3’ün 4150mAh kapasiteli bataryası mevcut. Son olarak cihazın B&O destekli Hi-Fi hoparlörü ve Continuum desteği de mevcut.

HP Elite X3 çıkış tarihi ve fiyatı

Öte yandan cihaz Microsoft Fransa’nın sitesinde 899 Euro fiyatla ön satışa sunuldu. 22 Ağustos’da piyasaya çıkacak olan cihazın ülkemizde en az 3000 lira ve üstü olması bekleniyor.

Yorumları Göster