Korsan Game Of Thrones çılgınlığı

Game Of Thrones geçtiğimiz pazar gecesi 6. sezonuyla yayına başladı. Pekte şaşılmayacağı üzere, bir kez daha milyonlarca insan tarafından korsan olarak izlendi.

TorrentFreak’ın verilerine göre, Game Of Thrones’in 6. sezon ilk bölümü yarım günde milyonlarca insan tarafından torrent siteleri vasıtasıyla indirildi. 200.000’den fazla insan bölümün kopyasını torrent üzerinden internet sayfalarında yayınlıyor ve buda kopyaların olağan üstü şekilde artmasını kolaylaştırıyor.

Korsan yayınların en çok olduğu ülke Avustralya(12.5%) olarak kayda geçti. Bu ülkeyi Hindistan(9.7%), Amerika Birleşik Devletleri(8.5%) ve Birleşik Krallık(6.9%) takip etmektedir. Top 10 Filipinler, Kanada, Hollanda, Yunanistan, Güney Afrika ve Suudi Arabistan ile tamamlanıyor.

Korsan sayısının fazla olmasında, Amerika’da yayıncı kuruluşun Game Of Thrones’in ilk bölümünü bedava olarak sunmasında büyük pay var. Ancak, eğer bedava olarak yayımlanmasaydı yinede korsan yayın sayısında pek fazla değişiklik olmayacağını söyleyebiliriz.

Yorumları Göster