Windows 10 ile bilgisayardan SMS dönemi başlıyor

Windows 10 cihazları birbiriyle daha koordinasyon içinde çalışacak, artık PC’niz telefon gibi hareket edebilecek. Son Windows 10 Mobil Değerlendirme Sürümü güncellemesi ile gelen “Heryerde Mesajlaşma” uygulaması ile aynı telefonda olduğu gibi bilgisayarınızdan SMS gönderebiliyorsunuz. Bunun için Windows 10 Mobil Değerlendirme Sürümü destekleyen Lumia 650 ya da 950 gibi bir cihaza ihtiyacınız var. Ardından Microsoft hesabı kısmından mesajları tüm Windows 10 cihazları ile senkronize etme seçeneğini aktifleştirmeniz gerekiyor. Böylece telefon olmadan da SMS alıp gönderebiliyorsunuz.

windows-10-messaging-everywhere-2016-04-21-02

Aynı güncelleme Skype’ın Windows Mobil mesajlaşmasına entegresi için Evrensel Windows Platrofmu (UWP) kapsamında gelmişti. Microsoft video ve sesli sohbeti Windows 10’un mesajlaşma servisine entegre etmekte istekli. Uygulamaların değerlendirme sürümleri geçen yıl yayınlanmıştı. Fakat son bir aydır Microsoft bu fikri terk etmeyi düşünüyor. İsteyenler hala Skype’ı ayrı bir uygulama olarak kullanabiliyor.

Bu arada Windows 10 masaüstü değerlendirme sürümüne Skype için gelen UWP versiyonu güncellemesi ile Windows uygulaması sadece daha düzenli hale gelmiş durumda. Artık grup özellikleri ile mesajlaşma, arama, video sohbet hizmetleri kullanılabiliyor. Diğer özelliklerden birkaçı da, aynı anda birden fazla video araması yapılabilmesi, mesajların silinmesi, grupları favori olarak ekleyebilme. Skype UWP değerlendirme sürümü Windows 10 Mobil için de yakında gelecek.

Yorumları Göster