Çinli LeEco’nun elektrikli arabası göründü

LeEco sadece TV ve akıllı telefonlarla ilgili olmadığını dünyanın bilmesini istiyor gerçekten. Aston Martin ve Faraday Future’a yapılan yatırımın ardından bugün LeEco ilk elektrikli arabasını tanıttı. LeSEE aracı öncelikle CEO Jia Yueting tarafından LeEco’nun yeni telefonu Le Max 2 üzerinden bir uygulama vasıtasıyla sesli yönlendirme ile kontrol edildi. Sürücüsüz gitme ve sürücüsüz park etme özellikleri limitli bir alanda düşük hızda sergilendi. Videoda İngilizce ya da Türkçe alt yazı olmadığı için ne konuşulduğunu anlayamıyoruz ama kesinlikle izlemeye değer sağlam bir başlangıçtı.

Yayınlanan resmi videoda arabanın geleneksel ön kapılara ve arkada ise önden açılan kapılara sahip ayrıca arka yolcu koltukları yolcuların vücutlarının şeklini alabiliyor. Ön koltukların arkasında dokunmatik ekranlar mevcut ve LeEco’nun zengin medya içeriklerinin avantajlarına sahip. Jia aracın ayrıca yüz tanıma özelliğine sahip olacağını ve kendi kendine öğrenme yeteneği de olacağını ekledi.

leeco-lesee-electric-car-self-driving

İlk LeSEE elektrikli araba 24 Nisan’da Beijing Auto Show’da daha detaylı tanıtılacak ve bazı bilgiler paylaşılacak. Yeni bilgiler geldikçe de biz de PopTekno.com’da yayınlayacağız.

Yorumları Göster