O özellik iTunes’dan kaldırıldı

Apple uzun zamandır iTunes’da hizmet veren iTunes Allowances özelliğini kaldırıyor. Özellik sayesinde ebeveynler çocuklarının iTunes hesaplarına her ay otomatik olarak para gönderebiliyordu. Firma kullanıcılarına bu özellik yerine Family Sharing’den yararlanmalarını öneriyor.

Firmadan kullanıcılara gönderilen epostaya göre 13 Nisan 2016’dan itibaren çocuklara harçlık yatırma işlevi durdurulmuş bulunuyor. 25 Mayıs’tan sonra ise mevcut ödemeler durdurulmuş olacak. Hesapta kalan paralar ise alıcının hesabında kullanılabilir durumda bulunacak.

iTunes Allowances, çocukların hesabına her ay, önceden belirlenen 10-50 dolararasındaki parayı otomatik olarak yatırmaya izin veriyordu. Böylece çocukların ebeveynlerin kredi kartı detaylarına ulaşması gerekmiyor, çıkabilecek sorunlar önlenmiş oluyordu. Apple, kapatılan iTunes Allowances yerine satın almalarınızı ailenizdeki altı kişiyle paylaşmanıza izin veren Family Sharing’i kullanmanızı öneriyor. Firma, çocuğunuzun size uygulama satın alma talebi göndermesini sağlayan “Ask to Buy” işlevini de kullanmanızı tavsiye ediyor.

Yorumları Göster