HP’den 16GB RAM’li Chromebook

Chromebookların donanım yetenekleri genellikle bilinmez. Eğer aynı anda 20 sekme açan bir insan türü değilseniz genellikle bir Chromebookta ekstra beygir gücüne ihtiyaç duymazsınız. Fakat Chromium OS kaynak kodundaki son bulgular Intel Skylake işlemcili 16GB RAM’e sahip yeni bir modelin yolda olduğunu gösterdi. Başlangıçta üretimin Google tarafından yapılacağı üzerinde duruluyordu, ama bulunan son kod ve forum tartışmaları laptobun Hewlett Packard (HP) tarafından üretileceğini doğruladı.

Google’ın Chromebook Pixel modeli şimdiye kadar çıkmış tek gerçek en son teknolojiye sahip modelidir. Bu da yeni bir model üretmenin gerçekten mantıklı olacağını gösteriyor. Fakat HP’nin Google’ın yerini almaya çalışması pek de önemli bir sorun olarak görünmeyecektir. Yeni cigaz “Chell” kod adına sahip ve USB-C ile USB-A olmak üzere iki adet USB girişine sahip olacak. Ayrıca SD kart okuyucu ve Bluetooth desteği sunacak.

Bilgilere göre dokunmatik ekran da desteklenecek. Yeni laptopta VR Ayarlar kısmı olacağı da söyleniyor. Bu da sanal gerçeklik destekleyecek ilk Chromebook’un yolda olduğu anlamına geliyor.

Yorumları Göster