Lockheed Martin’den Mars ortamı sunan okul otobüsü

İleri teknoloji ve havacılık şirketi Lockheed Martin tarafından geliştirilen ‘Generation Beyond‘ adlı girişim yeni neslin girişimci, kaşif, yaratıcı ve öncü olmasını amaçlıyor. Firma tarafından küçük öğrencilerle iletişim kurmanın en iyi yöntemi olarak, onlarda merak uyandıracak Mars yolculuğu fikri düşünülmüş.

Yolcular sürekli bir sanal gerçeklik ortamı ile Mars deneyimini yaşıyor. Otobüs hareket ettikçe, öğrenciler pencereden Kızıl Gezegenin 320 km-karelik kısmında seyahat ettikleri hissi veren sanal gerçeklik ortamını seyrediyor.

Havacılık şirketi, bu VR deneyiminin şu anki bilgisayar oyunlarında kullanılan aynı yazılımlarla oluşturulduğunu söylüyor. Lockheed Martin’in ileri teknoloji otobüsü A.B.D. boyunca tur atacak ve farklı bölgelerde daha fazla öğrenciye bu deneyimi yaşama şansını sunacak. Generation Beyond firmanın tek projesi değil. Firma ayrıca orta okullara uzay müfredatı sağlayarak öğretmenlere yardımcı olması için Mars’dan gerçek zamanlı hava durumu raporları sunan bir uygulamayı yayınladı.

Lockheed Martin okul otobüsü ile uzay deneyimi

Yorumları Göster