Huawei’den VR sanal gerçeklik gözlüğü

Samsung, LG ve HTC’den sonra Huawei de sanal gerçeklik gözlüğü işine girdi. Oculus Rift’in ortaya çıkması teknoloji dünyasında esen sanal gerçeklik fırtınası firmalar arasında da ciddi bir rekabete dönüştü.

Kısa süre önce çıkışını yapan Oculus Rift ve HTC Vive Pre, en iyi sanal gerçeklik tecrübesini sunsalar da hem pahalı olmaları, hem de pahalı bilgisayarlara ihtiyaç duymaları nedeniyle şu an sınırlı bir kesime hitap ediyorlar. Bu noktada VR tecrübesini daha basit ve ucuz bir şekilde sunmak için akıllı telefonlarla uyumlu bir şekilde gelen sanal gerçeklik gözlükleri ön plana çıkıyor. Bu cihazlardan Samsung Gear VR ve LG 360 VR şu an oldukça popüler.

Huawei’ın piyasaya süreceği Huawei VR gözlük, USB Type-C kablosu ile akıllı telefona bağlanacak ve 639 ppi ekrana sahip olacak. Ekran kalitesi olarak kullanıcıları tatmin edeceği ön görülen gözlük, oldukça keskin görüntüler sunacak. İlk gelen bilgilere göre cihazın öncelikli olarak Çin’de satışa çıkacağı yönünde. Daha sonra dünya çapında piyasaya sürülmesi beklenen gözlüğün fiyatı henüz belirsiz.

Yorumları Göster