CNBC-e’nin yerine gelecek olan kanal açıklandı

Doğuş Yayın Grubu’na ait haber ve eğlence kanalı CNBC-e’nin Discovery Communications’a satışı geçtiğimiz ay onaylanmıştı. CNBC-e’nin kaderiyle ilgili Discovery Communications’dan ilk açıklama geldi.

Hürriyet’e konuşan Discovery Networks CEEMEA Gelişen Ülkeler Reklam Müdür Naomi Powell, Discovery’nin yeni kanalı TLC’yi Kasım ayında yayına sokacağını ve kanalın Türkiye televizyonlarında CNBC-e’nin yerine yayına başlayacağını söyledi.

Discovery Networks CEEMEA Gelişen Pazarlar Kıdemli Başkan Yardımcısı James Gibbons, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Doğuş Yayın Grubu ile CNBC-e’nin alım anlaşmasını tamamlamamız ve büyümekte olan Türkiye pazarında, önde gelen ‘yaşam tarzı’ ve eğlence içeriklerini sunacak ilk ulusal kanalımızı yayına sokacağımızı duyurmamızla beraber Türkiye operasyonumuzda yepyeni bir dönem başlıyor. Discovery Avrupa’da pek çok alanda hem ücretli hem de ulusal kanalları başarı ile yönetiyor. TLC, inanılmaz bir çeşitliliğe sahip benzersiz içeriği ile Discovery Channel, Animal Planet ve Discovery Science’yi kapsayan güçlü portföyümüze değer katacak. TLC, Türkiye’nin beklediği bir kanal. Kasım ayında kanalımızı seyircilere ve ticari ortaklarımıza sunmayı iple çekiyoruz.

TLC TV hakkında bilgiler

TLC (eski adı, The Learning Channel) Discovery Communications ait bir Amerikan kablo ve uydu televizyon ağıdır. Başlangıçta 2001 yılında eğitim ve öğrenme içeriği üzerinde olan kanal daha sonra; yaşam tarzlarını içeren reality, aile hayatı ve dizilere doğru odaklanmaya başladı.

Yorumları Göster