Windows 10 Threshold 2 güncellemesinin Kasım’da çıkacağı söyleniyor

Microsoft, Windows 10’daki hataları ve diğer küçük sorunları sürekli kümülatif güncellemelerle halletse de işletim sisteminin ilk yama olmayan büyük güncellemesi Threshold 2 (Eşik 2) Winbeta sitesinin son haberine göre Kasım’da çıkabilir.

Güncellemenin daha önce Ekim ayında çıkacağı düşünülüyordu ama bu daha geç bir tarihe kaydı, muhtemelen Kasım ayına. Bunun Microsoft’a çeşitli optimizasyonlar ve yeni özellikler üzerinde çalışması için daha fazla süre vereceğini aklımızda tutarsak, bu haberin kötü olmadığını söyleyebiliriz.

Ortaya çıkan bir diğer ilginç şey, henüz teyit edilmese de Threshold 2 hakkında şirket içinde “Windows 10 Kasım güncellemesi” olarak bahsedilmesi. Yine de tam olarak güncellemenin alacağı isim henüz belirlenmedi. Windows 10’un ilk çıkış sürümünde Threshold 1 yazıyordu. Bir başka olasılık ise Microsoft’un buna bir isim vermeden genel bir güncelleme olarak sunabileceği.

Windows Insider kullanıcıları bir süredir Threshold 2 güncellemesini kullanıyor. Microsoft ise gelen raporlara göre optimizasyon ve hata çözümleri üzerinde çalışıyor. TH 2 ile Windows 10’a universal mesajlaşma uygulaması ve Edge için çeşitli araçlar geliyor. TH 2 güncellemesinin 2016’da çıkacak olan Windows Redstone güncellemesi ile ilgisi bulunmuyor.

Yorumları Göster