Çoklu görev özelliği nihayet iPad’e geliyor

Gelen haberlere göre Apple iPad’e nihayet gerçek çoklu görevi getirmeyi planlıyor. Böylece iki uygulama aynı anda görüntülenebilecek ve kaydırma ile geçiş sağlanabilecek.

Özellik, 1/2, 1/3 ve 2/3 görüntülemeyi destekleyecek. Kullanıcılar birden fazla uygulamayı aynı anda ve aynı uygulamayı birden çok kez çalıştırabilecek.

Bölünmüş ekran uygulamaları desteğinin başlangıçta iOS 8 ile gelmesi planlanıyordu ancak WWDC 2014 için yetiştirilemeyen özelliğin Apple tarafından genel kullanım için yeterli olmadığına karar verildi. Apple daha sonra diğer özelliklere odaklandığı için 8.1 ile de gelemeyen bu özellik ancak iOS 9’a kaldı. Yine de kaynaklara göre iOS 9 ile gelmesi de kesin değil.

Eğer doğruysa bu özellik sayesinde azalan iPad satışları tekrar yükselişe geçebilir. Apple’ın iPad satış pazarı son zamanlarda doygunluğa ulaştı ve artık insanlar geniş ekranlı akıllı telefonlarla ilgilenmeye başladı. Bu da Apple’ın iPad satışlarını arttırmak için ekstra çaba göstermesini gerektiren bir motivasyon yarattı.

Yorumları Göster