‘Age of Empires: Castle Siege’ iPhone ve iPad’e geliyor

Microsoft uygulamalarını tüm platformlara sunmak için sonsuz gayretini devam ettiriyor. Windows 8 ve Windows Phone’ların tutkulu oyunu “Age of Empires: Castle Siege” sonunda iPhone ve iPad’e de geliyor.

Orijinal Age of Empires baz alınarak geliştirilmiş gerçek-zamanlı strateji oyunu olan “Age of Empires: Castle Siege” şimdiye kadar Windows 8 ve üzeri PC’lerde ve Windows Phone’larda Magaza’dan indirilerek oynanabiliyordu.

Oyuncular Bizanslılar, Sarazenler, Kiev Rusları gibi birden çok medeniyet arasından seçim yaparak oyuna başlıyor. Oyun bir tane kale veriyor ve oyuncu o kaleyi geliştirerek düşmana karşı savunmaya çalışıyor. Tıpkı diğer Age of Empira oyunlarında olduğu gibi oyuncular kaynak kullanarak birim üretiyor ve diğer oyuncuların kalelerine saldırı yapıp ganimet elde etmeye çalışıyor.

“Castle Siege” Windows 8 ve Windows Phone için Eylül ayında piyasaya sürülmüş ve oldukça popüler konuma gelmişti. Eğer henüz denemediyseniz alttaki bağlantılardan Windows cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. iOS versiyonu henüz yayınlanmada şimdilik sadece Kanada’da mevcut ve denemeleri sürmekte.

Windows 8, 8.1 ve Windows 10

Windows Phone

Ufak bir not, oyun Windows 10’da PC ayarları kısmından bölge olarak ABD ve PC dili kısmından İngilizce(ABD) seçildiği taktirde açılıyor. Windows 10’da XBox Live login sistemi sadece ABD bölgesi için çalıştığı için bölgeyi başka ülke olarak seçenler hiçbir programa kullanıcı girişi yapamıyor.

Oyun şimdilik Türkçe olarak sunulmuyor, sadece İngilizce oynanabiliyor fakat oyun içinde birçok Türk klanı bulunmakta.

Yorumları Göster