Metro Simulator 2019 inceleme

Metro Simulator 2019, 1 Mayıs 2019’da Steam’de erken erişime açılan bir metro simülasyon oyunudur. KishMish Games, size bir metro sürücüsü olma fırsatı sunuyor. Belki de ne mi olur, gelecekte siz de gerçek bir metro sürücüsü olabilirsiniz.

Tamamen gerçeklik odaklı inşa edilen oyunda, hızlanma ve frenler, kapıları açıp kapatma gibi fonksiyonlara sahipsiniz. Ayrıca kamerayı değiştirebilir, tren anons sistemindeki sesi değiştirebilir ve birçok özelliği kullanabilirsiniz.

Metro Simulator 2019 inceleme

Metro ve tren ulaşımında demiryolu trafik ışıkları büyük önem taşır. Bu sayede yolculuklar güven içinde, kazasız tamamlanır. Bu oyunda da trafik ışıkları oyun mekaniği içinde önemli bir yere sahip. Ayrıca oyuncular makas değiştirebiliyor.

metro-simulator-2019-inceleme

Oyundaki grafikler de gerçekçi ögelere sahip. Örneğin, yolcular çok gerçekçi bir zekaya sahip. Tren geldiğinde tepki veriyorlar, trene biniyorlar ve vagonlarda koltuklara oturuyorlar. Tren istedikleri istasyona geldiği sırada yolcular ayağa kalkarak çıkış kapılarına geliyorlar ve kapının yanında bekliyorlar. Ayrıca oyunu, yolcuların gözünden de görebiliyorsunuz. İstasyonları incelemek isteyenler istedikleri anda trenden çıkabiliyor.

metro-simulator-2019-inceleme

Moskova Metrosu Metro Simulator 2019’da

Oyunda dünyanın en güzel metro ağlarından biri olan Moskova Metrosu‘nu deneyimleyeceksiniz. İstasyonlar ve tüneller gerçeğe mümkün olduğunca yakın şekilde oluşturulmuş. Raylarda eğimlere ve dönüşlere yer verilmiş. Oyunun erken erişim versiyonunda 8A (Solntsevskaya Hattı) ve 11 (Big Circle Hattı) bulunuyor. Oyunda başlangıçta “Oka” ve “Moskova” olmak üzere iki tren türü mevcut.

Geliştiriciler, erken erişim sırasında bazı yeni tren türleri ve diğer metro hatlarını da oyuna eklemeyi vaat ediyor. Ayrıca bu oyuna farklı ülkelerin diğer metro sistemlerini de dahil etme ihtimali üzerinde duruyorlar.

metro-simulator-2019-inceleme

Metro Simulator 2019 Sistem gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® 7 64-bit veya üstü işletim sistemi gerektirir
İşlemci: 1.9ghz Intel i5-muadili işlemci veya daha iyisi
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460 veya benzeri AMD Radeon (yerleşik kartlar için destek yok)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX® uyumluluk

Önerilen:

İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® 7 64-bit veya üstü işletim sistemi gerektirir
İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2 GHz, AMD FX 8120 @ 3.9 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 780 veya AMD Radeon RX 480
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX® uyumluluk

Yorumları Göster