Chrome tarayıcının yeni sürümünde Flash ile ilgili önemli değişiklik

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome’un yeni güncellemesi ile iki yeni özellik sunuldu. Chrome 76 güncellemesi ile gizli mod ve Adobe Flash desteği ile ilgili değişiklikler yapıldı.

Yapılan 2 değişiklik de internet siteleri açısından önemli sayılabilir. Google, Chrome’un 76 nolu sürümünü tüm kullanıcılar için dağıtmaya başladı.

Google Chrome 76 güncellemesi

Chrome 76 ile beraber internet sitelerinin gizli modu tespit etmesi engellenecek. Böylece bir internet sitesi, kullanıcının gizli modda siteye girdiğini göremeyecek. Böylece gizli modda siteye bazı engellemeler koyamayacak.

Bir diğer değişiklik de Adobe Flash desteğiyle ilgili yaşandı. 2020 yılında Adobe Flash desteğini sonlandıracağını açıklayan Google, Chrome 76 sürümü ile Adobe Flash desteğini varsayılan olarak pasif duruma getirdi.

Flash ile görüntülenen internet sitelerindeki içerikler kullanıcı bu ayarı açmadığı sürece çalışmayacak. Google Chrome tarayıcısı otomatik olarak güncellenecektir, kontrol etmek için menüden hakkında kısmına girebilirsiniz. Ayrıca Adobe Flash’ı aktif etmek için adres çubuğuna chrome//flash yazarak aktif hale getirebilirsiniz.

Yorumları Göster