Steam’e yeni rakip geldi: Xbox Game Pass for PC

Oyun dünyasında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Microsoft, Xbox Game Pass for PC (Beta) adlı platformu sunmaya başladı. Programı indirenler Xbox’ın Game Pass listesindeki oyunlarına aylık belli bir abonelik ücreti ödeyerek ulaşabilecek. Bu oyunları tek tek satın almaya gerek duyulmayacak.

PC oyunu konusunda tartışmasız lider Steam. Ancak son yıllarda Steam’e çok sayıda rakip ortaya çıktı. Bu rakiplerden en ciddisi Epic Games Store oldu. Windows 10’un ilk piyasaya çıkmasıyla Steam’den Windows Store’a sert eleştiriler gelmişti. Windows Store, Steam’e pek bir rakip olamayınca eleştiriler kesildi. Ancak Microsoft şimdi yepyeni bir girişimle ortaya çıktı: Xbox Game Pass for PC. Bu platformda aynı Origin’de olduğu gibi belli bir abonelik ücreti ile listedeki oyunlara erişilebiliyor.

Steam’in rakibi sadece Epic ve Microsoft değil, elbette. GoG Galaxy sürekli geliştiriliyor. Ayrıca kendi oyunlarını satışa sunan Ubisoft Club, Rockstar Social Club ve Origin de hala yaşıyor.

Xbox Game Pass indirme ve ücreti

Platformda 100’den fazla oyun 28.99 TL aylık abonelik ücreti ile sunuluyor. Bu fiyatın tanıtım amaçlı olduğu ve ileride arttırılacağı belirtiliyor. Programı indirdikten sonra Microsoft hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra üye olma seçeneği ile karşılaşacaksınız.

Uygulamadan ayrıca Game Pass abonesi iseniz Game Pass kütüphanesindeki oyunları yüzde 20’ye varan indirimlerle satın alabilirsiniz. Üyeliğiniz bitse de oyuna sahip olursunuz. Ayrıca Game Pass abonesi olmadan da oyun satın alıp oynamanız mümkün. Platformda, sadece Epic Games Store’a özel çıkacağı söylenen Metro Exodus da satılıyor.

Bu ücreti ödeyerek üye olduktan sonra Game Pass kitaplığında yer alan bir oyunu yüzde 20′ye varan indirimle satın alma hakkı tanınıyor. Xbox PC Beta yazılımın indirmek için buraya tıklamanız yeterlidir.

Yorumları Göster