Production Line: Car factory simulation inceleme

Production Line: Car factory simulation, organizasyon ve girişimcilik yeteneklerinizi sınayabileceğiniz araba fabrikası yönetimi, simülasyon ve tycoon oyunudur. Oyunda serbest akışlı otomobil üretim hattını kar ettirmek için hem rekabetle mücadele edersiniz, hem de üretim hattınızı geliştirirsiniz.

Bir araba fabrikasında en önemli konular; verimlilik, süreç yönetimi ve akıştır. Kendi fabrikanızı bu konuları göz önünde tutarak, harika bir mühendislikle tasarlamanız gerekiyor.

Production Line: Car factory simulation inceleme

Oyunda öncelikle çalışan bir üretim hattı kurmanız gerekiyor. Bunun için üretim hattınıza sıraya uygun konumlandırmanız gerekiyor. Üretim tesisiniz ilk anlarda zarar edecektir, çünkü ilk kurulum maliyetlerini çıkarmak için biraz zaman gerekir. Otomobil ürettikçe fiyatlarınıza göre yavaş veya hızlı bir şekilde otomobilleri satabilirsiniz.

Üretim hattını anlamanın anahtarı, iş bölümü ve amaca yönelik makinelerin esasıdır. Başlangıçta, fabrikanız küçük olacak ve üretim hattınızdaki tek tek yuvalar büyük karmaşık işler (araç gövdesinin yerleştirilmesi gibi) gerçekleştirecektir. Daha iyi yöntemler araştırırken ve genişletmek için para kazandıkça, bu yuvaları yeni araçların akışının sorunsuz şekilde sağlayan daha küçük (ve daha hızlı) üretim alanlarına bölmeye devam edeceksiniz. Aynı zamanda, ürün tasarım araştırmacıları, otomobillerinizi otomatik farlar, hidrolik direksiyon, bluetooth telefon desteği ve ses tanıma gibi yeni teknolojilerle nasıl geliştirebileceğinizi araştırıyor olacaktır.

production-line-car

Production Line: Car factory simulation fabrika nasıl kurulur

Üretim hattını kurarken öncelikle Resource Importer kurmak gerekli. Bunu kapı gibi görünen yeşil çıkışlara kurabilirsiniz. Buradan malzemeler gelir. Ardından Chassis Assembly kurmalısınız. Kurulumu şu sırayla yapmanız gerekiyor; Chassis Assembly, Fit Body, Paint, Fit Engine, Fit Accessories, Fit Electronics, Quality Check ve son olarak da mavi çıkış kapısına Export kurulur. Bu bir üretim hattının çalışması için temel olarak gerekli tesislerdir. Ardından Conveyor ile tüm tesisler birleştirilir. Son olarak da Resource Conveyor ile dışardan alınan kaynakların tesislere gitmesini sağlayan araçlar kurulur. Bunun bir yol olduğunu düşünün, yeşil ile görünen her yere ulaştırmalısınız. Üretim tesislerini eklerken, ok yönlerinin aynı tarafa baktığına dikkat edin. Converyor’leri de nereden nereye doğru yerleştirirseniz, o yöne doğru araçlar gider. Bu nedenle yönleri doğru yerleştirmelisiniz. Döndürmek için R harfi kullanılabilir. Yapılan bir tesis daha sonra taşınabilir. Conveyor’ler ise fareden sağ tıka basılı tutarak silinebilir.

Araştırmalar kısmından yeni özelliklere araştırabilirsiniz. Mesela Air Condition’ı araştırınce bunu araçlara ekleyecek olan üretim tesisini de üretim hattına eklemeniz gerekiyor. Bazı üretim hatları daha yavaş çalışıyor. Bu da araç birikmesi yaratıyor. Öyleyse bazı hatların sayısını arttırmanız gerekir. Özellikler araştırıldıkça farklı model araçlar üretebilirsiniz. Araçlar yavaş satıyorsa indirim yaparak satışı hızlandırabilirsiniz.

production-line-car

Araştırmaları yaparken öncelikle temel araştırmalar yapılıyor. Temel araştırmalar sadece asıl araştırmaların yapılmasının yolunu açar. Bu nedenle ilk sıradaki açık araştırmaları yaptıktan sonra araçlar için özellik beklemeyin. O araştırmanın ardından açılan araştırmaları yapmalısınız. Araştırmaları yapabilmek için ofis alanları olan yeşil alanlara araştırma masaları kurmalısınız. Ar-Ge’ye yatırım yapmanız çok önemlidir.

DLC: Doors that go like this

İçeri girmesi kolay arabaları yapmaktan sıkıldınız mı? Makul görünen ve sıradan insanlar tarafından kullanılan araba yapmaktan bıktınız mı? ‘Doors that go like this (Buna benzer kapılar)’ genişlemesi, milyarder insanların ihtiyaç duyduğunuz her şeyi içerir. Sedan’a, spor otomobiline ve tüm yeni pahalı süper supercar gövde stiline Makas kapılar, Kelebek Kapılar ve Martı kanadı kapıları ekleyin.

Production Line: Car factory simulation trailer

Sistem gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7,8,10
İşlemci: intel i5 1.6GHZ
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: intel HD3000
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

Önerilen:

İşletim Sistemi: Windows 7,8,10
İşlemci: intel i7
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: intel HD4000
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

Yorumları Göster