Google Chrome’a okuyucu modu geliyor

En çok kullanılan pazar lideri tarayıcı Google Chrome için yepyeni özellikler geliyor. Chrome, okuyucu modunu kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Şimdiye kadar pek çok kullanıcının Chrome’da olmasını istediği özelliklerden olan okuyucu modu nihayet Chrome’a geliyor. Safari gibi birçok tarayıcıda sunulan bu mod ile kullanıcılar daha standart ve reklamsız bir arayüzle internet sitelerini okuyabiliyor.

İnternet sitelerinin en önemli yaşam kaynaklarını reklamlar oluşturuyor. Ancak birçok websitesinde reklamcılık faaliyetleri doğru yapılmıyor. Bir yere tıklayınca bir anda onlarca sayfa açılan websiteleri var. Bu websiteleri yüzünden kullanıcılar güvenliklerini tehlikeye atarak AdBlock gibi güvenlik açıkları barındıran reklam engelleme yazılımlarına yöneliyor.

Kullanıcıları reklam engelleme eklentilerinden kurtaracak olan okuyucu modu sayesinde sadece ve temiz arayüzle yazılar okunabilecek. Okuyucu modu şu an için yalnızca Chrome Canary sürümü üzerinden kullanılabiliyor. Eğer Chrome Canary sürümü, okuyucu modu konusunda başarı yakalarsa; ilerleyen dönemlerde tüm Chrome sürümlerinde de kullanılabilecek.

Yorumları Göster