iOS 12.2 yayınlandı, işte yenilikler

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS için 12.2 güncellemesi Apple’ın yeni servislerini duyurduğu 25 Mart etkinliğinden hemen sonra kullanıma sunuldu. Apple, 25 Mart etkinliğinde Apple TV Plus, Apple Card ve Apple News Plus gibi servislerini tanıttı.

iOS 12.2 güncellemesi ile kullanıcılara yeni servisler ve onlarca farklı yenilik sunuluyor.

iOS 12.2 neler sunuyor?

Cihazdan cihaza değişmekle birlikte yaklaşık 830 MB boyutundaki iOS 12.2 güncellemesi dört yeni Animoji içeriyor. Bunlara ek olarak kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeleri de barındırıyor.

Domuz, köpekbalığı, zürafa ve baykuş dahil olmak üzere 4 yeni Animoji’nin kullanıcılara sunulduğu iOS 12.2, Apple News+ abonelik hizmeti de destekliyor.

Öte yandan yeni duyurulan Apple Card servisi için Cüzdan uygulaması baştan aşağı yenilendi. Ek olarak Sony, Samsung ve LG gibi şirketlerin üçüncü taraf televizyonları için AirPlay 2 ve HomeKit desteği sunuluyor.

Bu kapsamda Ev uygulaması üzerinden TV’ye erişim mümkün hale geldi. Denetim Merkezi’ne iPhone’un ekranını tamamen kaplayan ve daha koyu bir renge sahip olan yeni / yenilenen televizyon kumandası eklendi.

iOS 12.2 hangi telefonlara geldi?

iOS 12.2 güncellemesini alan iOS cihazlar tam olarak şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Yorumları Göster