PlayStation 4’e meyve etiketi bastı, 10 Euro’ya satın aldı

Fransa’nın Nice şehrinde 19 yaşındaki bir genç, PlayStation 4 etiketini değiştirdiği için ceza aldı. PlayStation Meyve Soygunu olarak Fransa’da ünlenen olay bazı fikirlerin, fikir olarak kalması gerektiğini kanıtladı.

19 yaşındaki Adel Eylül 2018’de süpermarkete gittiğinde aklına ilginç bir fikir geldi. PlayStation 4 rafına gidip, buradan bir konsol alan Adel, konsolu meyve-sebze bölümüne giderek tarttı ve burada bir meyve üzerinden etiket bastı. Böylece konsolun kendi değerine değil, sadece ağırlığına göre fiyat almış oldu.

ps4

Normalde Fransa fiyatlarına göre 349 Euro ödemesi gereken PS4’e sadece 10 Euro ödemiş oldu. Elbette böyle bir ürünü 10 Euro’ya okutması market yetkililerinin gözüne takılacağı için otomatik ödeme sistemini kullandı. Ardından kısmen açılmış olan PS4’ü tren bileti satın almak için 100 Euro üzerinden sattı.

Yaptığı şeyin oldukça zekice olduğunu düşünen Adel, bir gün sonra aynı şeyi denemek için süpermarkete gitti ve bu kez polise yakalandı. Geçtiğimiz gün düzenlenen mahkemede de 4 aylık hapis cezasına çarptırıldı.

Yorumları Göster