Steam’den Epic Games Store özrü

Valve’ye ait olan Steam’de ön-siparişte olan Metro Exodus’un dün gece alınan ani kararla Steam’den kaldırılıp sadece Epic Games Store’dan satılacağının açıklanması oyun dünyasında şok etkisi yarattı.

Oyunun PC sürümünün Steam yerine sadece Epic Games Store’da satılacağını açıklayan yapımcıların ardından Valve, duruma ilişkin kısa bir açıklama yaptı.

Oyunun satışını apar topar Steam’den kaldıran Valve, Metro Exodus oyununun Epic Games Store’a özel olmasına tepki gösterdi. Oyunun Steam sayfasından yapılan açıklamaya göre Valve, oyunun Steam’den kaldırılmasının kullanıcıları haksızlığa uğrattığını düşünmekte.

Uzun bir ön sipariş periyodundan sonra oyunun Epic Games Store’a özel kalmasından sonra Valve yetkilileri, açıklamada Steam kullanıcılarından özür diliyor.

Ayrıca bu kararın kendilerine son anda bildirildiğini de belirten yetkililer, ilgili durumu açığa çıkarmak için sınırlı bir sürelerinin olduğunu açıkladı.

The Division 2’nin de Epic Games Store’a özel olduğunu düşünürsek, Steam’i ilerleyen dönemlerde sıkıntılı günlerin beklediğini tahmin edebiliriz. Bakalım Steam, Epic Games Store’a karşı hamlede bulunacak mı?

Yorumları Göster