Apple’dan iOS’a yepyeni bir haber uygulaması

Apple, mobil işletim sistemi iOS’un 12.2 sürümü ile iPhone ve iPad’e yepyeni bir haberler uygulaması getirmeye hazırlanıyor.

İki gün önce iOS 12.2 beta testlerine başlayan Apple, News Magazines hizmetini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz ay dijital dergi hizmeti Texture‘ı satın alan teknoloji devinin, bu yeni servisi ile kullanıcılar istedikleri haber kaynaklarını bir arada toplayarak gündemden kopmayacak, önemli gelişmelerden anında haberdar olacak.

Bu servisin kullanıma sunacağı iOS 12.2 Beta sürümünde keşfedilen açılış sayfası görselleri ile ortaya çıktı. Açılış sayfasına ait görsellerde, Shape, Vogue ve Bon Appetit dahil olmak üzere yüzlerce farklı servisten içerik sağlanacağı görülüyor.

apple news magazines

Kullanıcıların bu servisi kullanabilmek için Apple Music ile benzer şekilde iTunes Store hesabına ihtiyacı var. Ücretlendirmenin nasıl olacağı şu anda bilinmiyor. Ancak Apple’ın, Apple Music, TV şovları ve dergiler hizmetlerini kapsayan toplu bir abonelik paketini kullanıcılara sunmaya hazırlandığı ifade ediliyor.

Hizmetin Türkiye’de kullanıma sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Apple’ın News uygulaması Türkiye’de henüz kullanıma sunulmadı.

Yorumları Göster