Facebook fotoğraf uygulamasını kapatıyor

Facebook’un 2015 yılında kullanıma sunduğu Facebook Moments adlı uygulaması kapanıyor. Uygulama ile kullanıcılar fotoğraflarını Facebook’tan bağımsız bir şekilde arkadaşları ile paylaşabiliyordu. Facebook, uygulamaya desteğini sona erdireceğini açıkladı.

Facebook’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Arkadaşlarınızla gizli şekilde fotoğraf paylaşmanıza olanak tanıyan bir uygulama olan Moments’ı daha önce kullandığınız için size yazıyoruz. Moments’ın 25 Şubat tarihinden sonra artık kullanılamayacağını size bildirmek istedik” denildi.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Fotoğraf ve videolarınızın önemli olduğunu biliyoruz ve onları saklamanıza yardımcı olmak istiyoruz. Hatıralarınızı aktarmanın iki yolundan (cihazınıza indirin veya Facebook profilinizde gizli albümler oluşturun) birini seçmek için 25 Şubat tarihinden önce Moments internet sitesini ziyaret edin.”

Moments kullanıcılarının fotoğraflarını, silinmeden kurtaratabilmesi için ya uygulamanın internet sitesi üzerinden doğrudan indirmesi ya da Moments’taki fotoğraflarını Facebook hesabına yüklemesi gerekiyor.

Yorumları Göster