iOS 12.1.3 güncellemesi yayınlandı

Apple, mobil işletim sistemi iOS için iOS 12.1.3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte iPhone ve iPad’lerde yapılan değişiklikler haberimizde…

iOS 12.1.3 güncellemesinin dosya boyutu modelden modele değişiklik gösteriyor. Güncelleme ile birlikte özellikle iPhone XS ve iPhone XR kullanıcılarının yaşadığı şebeke sorununu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

iOS 12.1.3 güncellemesi ile telefonlarda yaşanan aşırı ısınma sorununun da yine bu güncelleme ile çözülmesi sağlanmış. Aşırı ısınan iPhone’ların performansının kayda değer bir düşüş yaşaması ve artan şikayetler neticesinde güncellemede bu soruna da eğilinmiş.

iOS 12.1.3 güncellemesi ile birlikte çözülen bazı sorunlar ise şöyle:

– Mesajlar’daki Ayrıntılar görüntüsünde fotoğrafları kaydırarak dolaşmayı etkileyebilen bir sorunu giderir.

– Paylaşma sayfasından paylaşıldıktan sonra fotoğrafların dokularının bozulmasına neden olabilen bir sorunu ele alır.

– iPad Pro (2018) ile harici ses giriş aygıtları kullanıldığında ses bozulmasına neden olabilen bir sorunu giderir.

– Bazı CarPlay sistemlerinin iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max aygıtlarıyla bağlantısının kesilmesine neden olabilen bir sorunu çözer.

iOS 12.1.3 güncellemesinialacak cihazlar ise şöyle: iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad 9.7, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, 6. jenerasyon iPod touch, iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR.

Yorumları Göster