Apple’dan iPhone ekranları için önemli karar

2017 yılında hem LCD hem de OLED ekran paneline sahip olan modelleri satışa sunan Apple 2018’de de bu durumu XS ve XR modelleriyle devam ettirdi. Apple ekran konusunda çok önemli bir değişikliğe gitme kararı aldı

The Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, 2020 yılından itibaren akıllı telefonlarında tamamen OLED teknolojisine geçiş yapacak. Bu durumda Apple, OLED ekran pazarının yüzde 90’ına sahip olan Samsung ile daha sıkı işbirliği yapmak zorunda kalacaktır.

Öte yandan, yine aynı raporda yer alan bilgiye göre, LG ve BOE‘nin de yakın zaman içerisinde OLED ekran paneli üretimine başlayacağını da müjdelendi.

iphone 8 - 2

iPhone OLED ekranları

LG ve BOE‘nin OLED pazarına giriş yapmasıyla beraber, Apple‘a da iki farklı alternatif daha doğmuş olacak. Böylece Apple, OLED siparişlerini Samsung ve LG arasında eşit olarak paylaştıracağı da tahmin ediliyor.

Tüm bu detayların haricinde ise, Apple‘ın 2020 yılında piyasa sunacağı akıllı telefonlarında çentikli ekrana veda edeceği de belirtiliyor. Çentikli ekran yerine, son zamanların modası haline gelen ekrana gömülü kamera tasarımına geçiş yapacak olan teknoloji devi, akıllı telefon pazarına damgasını vurmak istiyor.

Yorumları Göster