WhatsApp’ta mesaj sınırlaması

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yalan ve yanlış haberlerle mücadele için kullanıcıların mesaj iletme hakkına sınırlama getirdi. Bundan böyle WhatsApp kullanıcıları, aynı mesajı en fazla beş kişi ya da gruba aynı anda iletebilecek.

WhatsApp, yanlış bilginin yayılmasını önlemek amacıyla bugünden itibaren aynı mesajın beşten fazla kez paylaşılamayacağını duyurdu. WhatsApp, dünyadaki tüm kullanıcıları için geçerli olacak bu uygulamayı deneme amacıyla 6 ay önce Hindistan’da başlatmıştı.

Aylık aktif 2 milyara yakın kullanıcısı olan WhatsApp, bu kararı, WhatsApp üzerinden yayılan yalan haberlerle linç olaylarının yaşanmasından sonra almıştı. Facebook bünyesindeki anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta şu ana kadar kullanıcıların bir mesajı 20 kez paylaşmasına izin veriliyordu.

whatsapp-mesaj-iptal-etmek

WhatsApp’ın resmi blogundan bugün yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi: “WhatsApp bu testi dikkatle değerlendirdi ve altı aylık bir süre içinde kullanıcı geri bildirimlerini dinledi. İletim sınırlaması dünya çapında iletilen mesajları önemli ölçüde azalttı.

Bugünden başlayarak, WhatsApp’ın en son sürümlerindeki tüm kullanıcılar bir kerede yalnızca beş sohbeti iletebilir.

Yorumları Göster