Microsoft oyun dünyasının Netflix’i olma peşinde

Microsoft oyun sektörüne çok büyük önem veriyor ve firmanın geleceğinde oyun sektörü çok önemli yer tutacağa benziyor. Mircosoft Store, Xbox Game Pass gibi platformlara büyük yatırımlar yapan firmanın, oyun dünyasında çığır açacak abonelik sistemleri üzerinde çalıştığı biliniyor.

Bu nesli özel oyunlar konusunda adeta pas geçen Microsoft gelecek nesilde farklı bir strateji ile oyuncuların karşısına çıkacak gibi görünüyor. Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, teknoloji devinin gelecek planları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Microsoft, Xbox Game Pass ile abonelik servis hizmetinde oldukça başarılı bir sonuç elde etti. Yeni nesilde de Xbox Game Pass kütüphanesinin genişlemesi ve abonelik servisinin gelişmiş bir şekilde oyuncuların karşısına çıkması bekleniyor.

Micorsft’un CEO’su Satya Nadella bu konuda iddialı açıklamalarda bulundu. Nadella, teknoloji devinin gelecek planlarıyla ilgili, “Microsoft oyun dünyasının Netflix’i olmayı planlıyor” diyerek iddialı bir açıklama yaptı.

Nadella açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kullanıcılar dizüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına kadar herhangi bir cihazdan oyunlara erişebilecek. Bu, çoğu insanın erişemediği, televizyon ve oyun konsollarına olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır.”

Yorumları Göster