Google Haritalar’a radar yer belirleme ve mesajlaşma özellikleri

Google’ın Haritalar uygulaması için beklenen özelliklerden biri daha hayata geçiyor. Google Haritalar’da araç sahiplerini ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Google Haritalar artık radarları gösterecek.

Yakında Google Haritalar’a gelecek bir güncelleme ile uygulama size hangi bölgelerde radar uygulaması olduğunu gösterecek. Google Haritalar’ın yeni versiyonu yollara eklenen radar simgeleriyle gelecek.

Böylelikle kullanıcılar hangi yolda ne kadar hız limitinde gitmeleri gerektiğini çok rahat bir şekilde görebilecekler. Buna ek olarak Google Haritalar’a mesajlaşma özelliği geliyor.

google haritalar radar

Google’ın resmi blogundan paylaşılan bilgiye göre iOS ve Android kullanıcıları, Google Haritalar üzerinden mesajlaşılabilecek. Google Haritalar uygulaması için gelen güncellemeyle birlikte kullanıcılar, uygulamadan ayrılmadan işletmeler ile doğrudan iletişime geçebilecekler.

Etrafınızda bulunan bir işletmeyle doğrudan Google Haritalar üzerinden iletişime geçmek için uygulamanın sol bölümünde yer alan menüye yerleşecek olan “Mesajlar” düğmesine basmak yeterli olacak.

google-maps-messages

Google’ın bu özelliğiyle tüketicilere daha yakın olmak isteyen işletmelerin öncelikli olarak “Google Benim İşletmem” (Google My Business) servisine kayıt olması gerekiyor.

İşletmeler Google Haritalar üzerinden müşterilerinden gelen mesajları takip etme imkanı verecek olan bu özellik, öncelikli olarak ABD’de olmak üzere kademeli olarak kullanıma sunulacak. Kullanıcılar ile işletmeler arasındaki yazışma, oldukça sade ve rahat bir arayüzde gerçekleşecek.

Yorumları Göster