Google, gizemli bir Fossil teknolojisini satın alıyor

Google, Fossil’e ait bazı teknolojileri ve bir AR-GE ekibini bünyesine katmaya hazırlanıyor. Google’ın bu adımı, giyilebilir teknolojiler konusunda Apple ve diğer rakiplerine karşı elini kuvvetlendirmek olarak görülüyor.

40 milyon dolar değerindeki anlaşmaya göre Fossil Group’a ait bir teknolojinin hakları ve teknolojiyi geliştiren AR-GE ekibi, bundan sonra Google için hizmet verecek. Google böylece kendi ekibi için donanım tecrübesine sahip üyelerden bir ekip oluşturmuş oldu.

Ekibin, Google WearOS platformu için çalışacağı ve muhtemelen yeni bir akıllı saat üreteceği varsayılıyor. Google yıllardır Pixel Watch üzerinde çalışmasına rağmen ortaya bir ürün koymayı henüz başaramadı.

Google’ın WearOS platformunun ürün yönetim müdürü Stacey Burr, anlaşma hakkında açıklamalarda bulundu. Burr, Fossil Group teknolojisinin ve takımının Google’a katılmasının, sürekli değişen ve canlılık arayan tüketicilere olan desteğin bir göstergesi olduğunu söylüyor.

Burr’a göre Google’ın satın aldığı yeni teknoloji sağlığa odaklanıyor. Fossil bu teknolojinin “henüz piyasada olmayan yeni bir ürün geliştirme” olduğunu söylüyor.

Yorumları Göster