Facebook gruplara takipçi sayısı güncellemesi

Facebook tarafından gruplar özelliğinde yepyeni bir değişikliğe gidildi. Facebook artık grupların üye listelerinde gruba eklenen herkesi üye olarak göstermeyecek.

Facebook’un grupların çalışma prensipleriyle ilgili yayınladığı yeni güncelleme ile gruplara davet edilen ancak o grubu hiç açmamış olan kullanıcılar üye listesinde görünmeyecek, davetli listesinde yer alacak.

Facebook bu değişiklikle kişilerin ilgi alanında yer almayan gruplara eklenmesinin de önüne geçecek. Bir kişi gruba eklendikten sonra üye olarak görünmesi için o gruba girmesi gerekecek

Yapılan yenilik gruplarda, “Üye Listendeki Değişiklikler” başlığı ile, “İnsanların kendileriyle alakalı ve anlamlı gruplara katıldıklarından emin olmak istiyoruz. Bugün bir gruba eklenen ancak o grubu hiç ziyaret etmemiş kişileri grubun Üye Listesinde Davetliler kısmına taşıyoruz. Bunun sonucunda grubunun toplam üye sayısında bazı değişiklikler görebilirsin. Üye listesinden grubunun güncel üye sayısını görebilir ve davetli üyelere bir hatırlatma gönderebilirsin.” açıklamasıyla yer aldı.

Yorumları Göster