Google Play Store tasarımı yenileniyor

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in uygulama mağazası olan Google Play Store tasarımında yenilik çalışmaları devam ediyor. Uygulama mağazasındaki yeni düzenlemeleri parça parça güncellemelerle sunan Google şimdi de yepyeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Gelen bilgilere göre Google, Google Play Store için yeni arayüz tasarımının şimdilik test aşamasında sürdürüyor. Google‘ın yeni arayüz tasarımdaki ilk hedefinin birçok kullanıcı tarafından eleştirilen pop-up menüsünü baştan aşağıya değiştirmek olduğu belirtiliyor.

play store yeni tasarım

Yeni değişikle Google, yükleme pop-up tasarımını yeni arayüz tasarımında ekranın en alt kısmına taşıyacak. Artık üç nokta simgesine tıklandığı zaman görselden de görebildiğiniz gibi bir arayüz tasarımı bizleri karşılayacak.

Bu pencerede bizleri yükle, istek listesine ekle ve ilgilenmiyorum seçenekleri karşılıyor. Böylece daha kullanışlı bir arayüz tasarımının sinyallerini veren Google, yeni arayüz tasarımıyla kullanıcı deneyimini daha üst seviyeye çıkartmayı hedefliyor.

Son olarak ise, Google‘ın bu yeniliklerin dışında Play Store‘un tasarımını da genel anlamda değiştireceği de tahmin ediliyor. Bu değişikliğin yine kademe kademe yapılması bekleniyor.

Yorumları Göster