Android Q karanlık modu çalışırken görüntülendi

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in Pie’dan sonraki sürümü olan Android Q ile ilgili yepyeni detaylar çıkmaya devam ediyor. Son gelen bilgide Android 10 Q’nun önizleme videosu paylaşıldı. Ayrıca bu video ile beraber Android Q ile gelecek olan Karanlık Mod özelliği de ortaya çıktı.

XDA editörleri tarafından yapılan paylaşımda, Android 10 ile kullanıcılara sunulacak olan Karanlık Mod ve Masaüstü Modu gözler önüne serildi. Google’ın Android Pie ile sunmayı düşündüğü, ancak ertelenen Karanlık Mod ilk kez Android Q ile çalışırken görüntülendi.

android-q-karanlik-mod

Ayrıca bir Google çalışanının yaptığı sızıntıya göre, Karanlık Mod’un çalışabilmesi için tüm önyüklü uygulamaların Karanlık Modu desteklemesi gerektiği ve bu yüzden optimize edileceği belirtildi.

android-q-karanlik-mod 2

Ne yazık ki, Android Q güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, geçtiğimiz hafta yapılan sızıntıları da göz önünde bulunduracak olursak, bu yılki Google I/O 2019 etkinliğinde büyük ihtimalle Android 10 güncellemesinin tanıtılacağını da tahmin etmekteyiz.

Yorumları Göster