Microsoft katlanabilir Windows cihazlara hazırlanıyor

Microsoft, yazılımlarını kısa zamanda piyasaya çıkacak olan katlanabilir cihazlara hazırlıyor. Yazılım geliştirme çalışmalarına başlayan Microsoft, üreticilerle ortaklaşa çalışarak katlanabilir cihazlara uygun Windows geliştiriyor.

Microsoft’un çift ekranlı ekipmanlar ve Surface donanımları için ciddi bir kaynak ayırdığı ve Windows özelliklerini bu tür cihazlara taşımayı amaçladığı belirtiliyor. Microsoft bir yandan Andromeda kod adlı çift ekranlı cihazı geliştirirken bir yandan da Intel gibi üreticilerle işbirliği içerisine giriyor.

Microsoft’un çift ekran teknolojisine aylardır hazırlandığı biliniyor. Hafta başında da katlanabilir cihazlar için hazırlanmış ilk Windows 10 kurulumu ortaya çıkmıştı. Önümüzdeki yıllarda piyasada Windows ile çalışan çift-ekranlı ve katlanabilir cihazlar olacak gibi görünüyor.

Öte yandan Google da katlanabilir cihazları destekleyeceğini açıkladı. Android de katlanabilir cihazlar için yeni modül geliştirilmiş durumda. Katlanabilir telefonlar ise çoktan piyasaya çıkmış durumda. Microsoft’u bu alanda oldukça zorlu bir rekabet bekliyor.

Yorumları Göster