Steam için 2019’da gerçekleşecek 8 yenilik

Popüler oyun satın alma ve oynama platformu Steam için Valve tarafından yepyeni özellikler sunulmaya devam ediliyor.

Şirket, Steam için 2019’da 8 yeni değişiklik planlıyor. Son gelen bilgilere göre mağazasındaki oyun sayısı 30 bini aşan Steam’de her geçen gün farklı yenilikler de gündeme geliyor.

Valve, 2019 yılında Steam için düşündüğü ‘eylem planını’ duyurdu. İşte bu yeniliklere gelin göz atalım.

Steam 2019 yenilikleri

Steam İnternet Kafe Programı: İnternet kafede Steam kullanan oyuncular için daha pratik ve kullanışlı bir Steam Client yayınlanacak.

Steam Çin: Perfect World ile ortaklık kuran Steam, yeni dönemde Çin’de de hizmet vermeye başlayacak.

Kütüphane Güncellemesi: Uzun süredir Steam Client için beklenen geliştirmeler yapılacak ve Kütüphane baştan sona yenilenecek.

Mağaza Keşfedilebilirliği: Steam, yeni dönemde farklı bir keşfetme motoru üzerinde çalışıyor. Size önerilen oyunlar artık keyif aldıklarınıza çok daha yakın ve düzgün bir algoritma ile seçiliyor olacak. Bunun dışında küratörler ve yayıncılar için de yenilikler planlanıyor.

Steam TV: Steam TV’nin yayın imkanları geliştirilecek. Daha fazla turnuva, özel etkinlikler yayınlanarak bütün oyunlara destek verilecek.

Steam Chat: ​Steam Chat için yepyeni bir mobil uygulama yayınlanacak. Bu sayede GIF’lerinizi mobilden de arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Steam Güven: Yeni dönemde CS:GO’da dahil olmak üzere rekabetçi oyunlarda hile yapılmasını engelleyen bir sistem üzerinde çalışılıyor.

Yeni Etkinlik Sistemi: Etkinlik sisteminde büyük değişimler olacak. Topluluk içerisinde ilginç aktiviteler, turnuvalar ve yayınları görüntüleyebileceksiniz.

Yorumları Göster