Xiaomi’den yapay zeka ve akıllı cihazlara 1.5 milyar dolar yatırım

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yapay zeka ve akıllı cihazlar üzerine 1.5 milyar dolarlık yatırım yapmaya karar verdi. Son yıllarda gösterdiği gelişme ve büyüme ile ilgi çeken Xiaomi, gelecek planları için dev bir yatırım yapacağını açıkladı.

Diğer yandan Xiaomi, halka arz işlemlerinde kendini “İnternet Şirketi” olarak tanımladı. Bunun üzerine şirketin gelecekte gerçekleştireceği hamleler daha da merak konusu oldu.

Xiaomi, akıllı telefon pazarında hızla devleşirken, dünya genelinde büyük bir başarıya imza attı. Şirket yetkileri, akıllı telefon pazarında yer almaya ve büyümeye devam edeceklerini belirtirken, şirketin nesnelerin interneti (IOT) konusunda evrileceğini, bu nedenle de yapay zeka ve akıllı cihazlar üzerine beş sene içerisinde 1,5 milyar dolarlık bir yatırım yapacaklarını ifade ettiler.

Tüm cihazların birbirlerine bağlı oldukları bir eko-sistem yaratmayı hedeflediklerini söyleyen Xiaomi CEO’su Lei Jun, yapay zeka adına aksiyon almanın zamanının geldiğini söylerken, firmaya ait birçok cihazın sadece Çince dilini desteklediğini, yapılan yatırımlar ile birlikte tüm dilleri destekleyen cihazlar geliştireceklerini sözlerine ekledi.

Yorumları Göster