Türk Telekom’da internet paylaşımı ücretli olacak mı?

Turkcell’in mobil telefonlardan internet paylaşımını 15 Ocak’tan itibaren 9 TL ücret karşılığında yapacağının ortaya çıkmasının ardından gözler Türk Telekom’a çevrildi.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada internet paylaşımı için ücret talep edilmeyeceği belirtildi. Türk Telekom, bir açıklama yayınlayarak, kendi abonelerinden böyle bir ücretin alınmayacağını duyurdu.

Kısa bir süre önce internet fiyatlarına Turk Telekom’un yaptığı muazzam zamların ardından Turkcell’de internet paylaşımını ücretli hale getirdi.

TÜRK TELEKOM’UN AÇIKLAMASI

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, “Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır.” denildi.

Yorumları Göster