NASA destekli 3 boyutlu Mars simülatörü

NASA ile oyun stüdyosu Blackbird Interactive gerçekçi ve 3 boyutlu bir Mars koloni simülasyonu için işbirliği yapıyor. Simülatöre Steam’den ücretsiz olarak erişmek mümkün.

NASA uzaya ilgiyi arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. NASA’nın son projesi ise Project Eagle adlı Mars koloni simülatörü. Bu simülatörde gerçek Mars haritaları kullanılıyor.

Hayali Eagle Üsüü’nde geçen hikayede, çeşitli katmanlardan oluşan üssü gezerek koloni ve Mars’taki yaşam hakkında bilgi almak mümkün.

Simülasyon, 100 yıl sonrasında geçiyor. Kızıl gezegenin yüzeyinde yaşayan yaklaşık 5500 kolonistin yer aldığı bu simülasyonda yapılabilecek çok şey var.

Coğrafi şekiller ve görüntüler, NASA tarafından sağlandığı için gerçeğe oldukça yakın bir ortamda MARS’ta gün doğumunu, gün batımını ve geceyi izlemek mümkün.

Gezegende yaşayanların elektrik ve enerji ihtiyacı ise dünyadan götürülen uranyumun kullanıldığı nükleer reaktörler ile karşılanıyor.

Simülasyonda Mars suyunun çıkarılıp işlendiği kuyuları ve tesisleri, Mars internet altyapısı sağlayan uydu antenleri görmek de mümkün.

Yorumları Göster