Biyo-metrik veriler hackerların eline geçti

Kaspersky Lab’ın açıkladığı istatistiklere göre, META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) bölgesinde bankacılık ile ilgili zararlı yazılım saldırıları %17 artarak, 2018 başından bu yana yaklaşık yarım milyara ulaştı.

Birçok insanın hayatında önemli bir yer edinen kripto para birimleri de tüm dünyada siber suçlular için daha cazip bir hedef haline geldi. Kaspersky Lab, META bölgesinde kripto madencilik saldırılarında bir önceki yıla göre 4 kat artış tespit etti. 2017 yılında 3,5 milyon olan saldırı sayısı 2018’de 13 milyona ulaştı.

Biyo-metrik veriler tehlikede

2018 yılı finans kuruluşlarının karşı karşıya kaldığı dijital tehditler açısından oldukça hareketliydi. Siber suç grupları yeni sızma yöntemleri denerken saldırılar daha geniş bir coğrafyaya yayıldı.

Birçok finans kuruluşu, kullanıcıları tanımlamak ve kimlik doğrulama yapmak için biyo-metrik sistemler kullanmaya başladı. Biyo-metrik verilerin sızdırıldığı çeşitli büyük olaylar yaşandı. Bu iki durum, sızdırılan biyo-metrik veriler kullanılarak finansal hizmetlere yönelik ilk örnek saldırılara zemin hazırlıyor.

Yorumları Göster