Facebook Messenger Lite’a yeni özellikler

Facebook Messenger’ın daha az özellikli versiyonu olan Messenger Lite uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme ile uygulama çok daha kullanışlı hale getirildi.

Popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’ın bazı özelliklerinden arındırılarak hafifletilmiş sürümü olan Messenger Lite, yeni aldığı güncelleme ile sohbet kişiselleştirme özelliklerine kavuştu.

10 MB boyutunda olan uygulamada artık bireysel ya da grup sohbetinde kişilere takma isimler verebilecek, sohbet rengi değiştirilebilecek.

MEDYA PAYLAŞIMI DAHA KOLAY

Messenger Lite’a gelen bir diğer yeni özellik ise dosya paylaşımı oldu. Messenger Lite kullanıcıları, güncelleme öncesinde resim ve video paylaşımında bulunabiliyordu. Ancak bu özellik oldukça kısıtlıydı. Güncelleme, hem resim ve video paylaşımını geliştiriyor, hem de dosya, ses gibi farklı ögelerin gönderebilmesini sağlıyor.

GIF’ler konusunda da yeni özellik getiren Messenger Lite, artık kullanılan klavyede bir GIF sekmesi bulunuyorsa üçüncü parti GIF uygulamalarından da GIF’ler paylaşılmasına olanak tanıyor.

Yorumları Göster