iOS 12 kullanım oranları Android’i sarstı

Apple’ın yayınladığı iOS kullanım verileri, Android üzerinde ciddi sorulara neden oldu. Sonuçlara göre, iOS cihaz kullanan kişilerin çoğunluğu iOS’un yeni sürümlerini kullanırken Android kullanıcıları ise çok eski sürümlere sıkışmış durumda.

Akıcılığı, uygulama mağazası ve rafine edilmiş olması sebebiyle iOS kalite arayanların tercihi olurken, Android ise serbestliği sebebiyle kullanıcıların cazibe noktası olmuş durumda. Peki Android ile iOS arasındaki güncellemeler neye işaret ediyor? Apple’ın son yayınladığı verilere göre, şu anda piyasada bulunan iOS cihazların %72’si iOS 12 kullanıyor, %21’i ise iOS 11. Bu da, iOS cihazların %93’ünün son 14 ay içinde üretilen bir yazılım kullandığını gösteriyor.

android kullanım oranları

Ekim ayında güncellenen Android geliştirici rakamlarına göre ise, Android cihazların yarısında Marshmallow veya daha eski bir sürüm kullanılmakta. Yani Android cihazların büyük çoğunluğu en az üç yıllık işletim sistemleriyle çalışıyor. En iyi ihtimalle dört yıllık cihazlar kullanan bu kullanıcılar, Android’in pek çok avantajından da faydalanamıyorlar.

Yorumları Göster