Netflix ilk yerli orijinal dizisi The Protector’ı tanıttı

Netflix’in Türkiye’de yayınlamaya hazırlandığı ilk yerli yapım olan The Protector’ın (Hakan: Muhafız) tanıtımı 4 Aralık’ta Çırağan Palace Kempinski’de yapıldı. Tanıtıma, Netflix Uluslararası Yapımlar Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl ile dizinin oyuncu kadrosu ve yönetmenleri katıldı.

The Protector, 14 Aralık Cuma günü 190’dan fazla ülkede aynı anda izleyiciyle buluşacak. Dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy, “Netflix’in 130 milyon kullanıcısına İstanbul’dan gizemli ve fantastik bir hikaye anlatacağız” dedi.

Netflix olarak bu hikayede herkesin kendinden bir parça bulmasını ümit ettiklerini ifade eden Netflix Uluslararası Yapımlar Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl ise “Etkili bir hikaye, dünyanın herhangi bir yerinde, birbirinden çok farklı seslerle üretilebilir. The Protector da yaratıcı hikaye anlatımının coğrafi sınır tanımadığını ve Netflix’in yerel bağlamı güçlü öykülere büyük önem verdiğini gösteriyor” diye konuştu.

Luegenbiehl, 14 Aralık’ta Netflix platformunda izleyiciyle buluşmaya hazırlanan The Protector’ın ikinci sezonla devam edeceğinin müjdesini verdi.

The Protector’ın konusu

45 dakikalık 10 bölümden oluşan The Protector, sıradan bir genç olan Hakan’ın (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmesiyle altüst olan yaşantısını ve epik bir maceraya adım atmasını konu alıyor. Başrolünü Çağatay Ulusoy’un üstlendiği fantastik drama türündeki dizinin kadrosunda, ünlü oyuncular Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş, Yurdaer Okur, Saygın Soysal ve Burçin Terzioğlu yer alıyor. Can Evrenol, Umut Aral ve Gönenç Uyanık’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin yapımcılığını ise Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor.

The Protector fragman

Yorumları Göster