Apple’dan ses efektli animojiler

Yapılan bir patent başvurusu ile Apple’ın ses efektli animojiler için çalıştığı ortaya çıktı. iOS 12 ile beraber kullanıcılara kendi avatarlarını oluşturabildiği memojiler sunan ve iPhone X ile beraber animojileri tanıtan Apple şimdi de ses efektli animojiler üzerinde çalışıyor.

‘Yüz İfadelerine Dayanan Ses Efektleri’ adı verilen patent başvurusunda, Apple’ın animojiler üzerinde ses efekti çalışması yaptığını ortaya koydu. Buna göre, önce belirli bir ifade ya da ses ile video kaydedecek, ardından da sesler animoji formundaki efektler ile değiştirilebilecek.

Ses efektli animojide dikkat çeken diğer nokta ise, kullanıcıların kendi sesini bir köpeğin Animoji formatındaki sesiyle değiştirebiliyor olması. Böylece, bir video çekerek Animoji’nize taklit etmesi gereken yüz ifadelerini sağladıktan sonra, eklenen ses efektine göre, sesi değiştirip yeni bir Animoji elde elde edilebiliyor.

Bu çalışmalar Apple’ın kullanıcıları arasında etkileşimi ve iletişimi arttırmak istediği ve iMessage uygulamasının kullanımını arttırmaya yönelik adımlar olarak görülüyor.

Yorumları Göster