Türk Telekom’dan kotalı internet açıklaması

1 Ocak’tan itibaren Adil Kullanım Kotasının (AKK) yasal nedenlerle kaldırılacak olmasıyla Türk Telekom müşterileri kotalı internet paketlerine geçirilecek.

Kotalı internet paketlerine geçiş hakkında açıklama yapan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, kotalı internet paketlerinde kota bitince AKK bittiği zamankine göre internetin daha hızlı olacağını söyledi.

Aralık ayından itibaren Evde İnternet limitsiz paketlerini güncelleyecek olan Türk Telekom’dan konuyla ilgili yapılan açıklama yaptı.

AKK yerine ek paketler geldi

Eski sistemde kotasız interneti olan kullanıcılar AKK bitince hız kısıtlaması yaşıyordu. Yeni sistemde ise kotalı internet sunulacak olan müşterilerin internet kotası bittikten sonra daha yavaş olan ücretsiz ek paketlere geçirilecek. Önceki sistem ile yeni sistem arasında ne fark olduğunu sorabilirsiniz, bir fark yok.

Dursun, AKN’nin kalkmasından mevcut müşterilerin olumlu etkileneceğini söyleyerek şöyle konuştu:

Limitsiz üst paketlere geçmek istemeyen mevcut abonelerimizi taahhütlerinin bitimini beklemeden, kendilerine ücretsiz olarak tanımlayacağımız Limitsiz Ek paketleri ile internet erişimlerine devam edecekler. Ayrıca, Aralık ayından itibaren 3 ay boyunca AKN paketli müşterilerimize, mevcut limitlerine ek olarak her ay 50 GB hediye edeceğiz. Müşterilerimizin kendi paket limitleri ile birlikte bu 50 GB’lık ek limiti de aşması durumunda ise kendilerine ücretsiz olarak tanımlayacağımız Limitsiz Ek paketleri devreye girecek. Bu sayede mevcut müşterilerimiz limit aşımından sonra bile, hiçbir fiyat farkı ödemeden, AKN uygulamasına göre daha hızlı bir şekilde internet kullanımını sürdürecek. Kısacası, tercihi ne olursa olsun, müşterilerimizin internet deneyimini iyileştirmiş ve onlara daha hızlı ve kapsamlı bir internet erişimi sağlamış olacağız. Yeni müşterilerimiz de limitsiz paketlerden dilediklerini seçebilecekler.

Yorumları Göster