Samsung’un yeni Android arayüzü One UI

Güney Koreli teknoloji devi Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 cihazlarında kullanılacak olan yeni Android arayüzü geliştirdi. One UI adı verilen arayüz Android Pie güncellemesi ile beraber sunulacak.

Android arayüzleri firmaların üzerinde çalıştığı diğer bir konu. Çoğu firma kendi arayüzünü geliştirirken bazıları ise saf Android sunmaya devam ediyor. Saf Android kimileri için daha tercih edilir olsa da Samsung arayüzü üzerinde geliştirmelere devam ediyor.

Samsung, TouchWiz arayüzünden sonra Experience arayüzünü kullanıcılarına sunmuştu. Şimdi de karşımıza One UI ile çıkıyor.

One UI ile görünüm daha da sadeleştirilip, tek elle kullanım kolaylaştırmayı amaçlanıyor. Yeni arayüzde gece modu da bulunacak.

Yeni arayüz ile beraber gelen bir diğer yenilik ise telefonun renk seçeneklerine göre temanın telefonun rengiyle gelmesi özelliği. Örneğin mavi Galaxy Note 9 aldıysanız, telefonunuzun arayüzü de mavi olacak.

İlk olarak Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 modellerine Android Pie güncellemesiyle beraber gelecek olan Android arayüzü One UI, Şubat ayında güncellemeyle kullanıcılarla buluşacak.

Yorumları Göster