Apple’ın Kestirmeler uygulamasına yeni kestirmeler geldi

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 12’nin yayınlanmasıyla kullanıma sunulan Apple Kestirmeler uygulaması iOS 12.1 güncellemesi ile yeni kestirmelere kavuştu.

Kestirmeler uygulamasına artık daha fazla kısayol atamak mümkün. iOS’a kısayollar ile yepyeni özellikler kavuşturan Workflow uygulaması kısa bir süre önce Apple tarafından satın alınıp ismi Kestirmeler olarak değiştirilmişti. Kestirmeler uygulamasının geliştirilmesine devam ediliyor.

Kestirmeler uygulaması ile yüzlerce işlemi eliniz değmeden iPhone’unuza yaptırabilirsiniz. Örneğin, “Hey Siri geçen hafta çekilen tüm fotoğrafları kare şeklinde yap” dediğinizde uygulama açılıyor ve otomatik olarak fotoğraflar kare şeklinde kırpılıyor.

Kestirmeler uygulamasına gelen güncelleme ile, “Şu Anki Hava Durumunu Al ve Hava Durumu Tahminini Al” adlı yeni işlemler ile en son hava durumunu kestirmelerde kullanabilirsiniz, yeni eklenen “Alarm Yarat”, “Alarmı Aç/Kapat” ve “Sayacı Başlat” işlemleri ile alarmları ve sayaçları ayarlayın, “Ölçüm” ve “Ölçümü Dönüştür” işlemleri ile çeşitli birimleri birbirine dönüştürün, “Son İçe Aktarmayı Al” işlemini kullanarak Fotoğraflar uygulamasındaki en son içe aktarılan fotoğrafları alın, bir kestirmeyi Siri’yi kullanarak HomePod’dan çalıştırırken ortamlar artık AirPlay’i kullanarak HomePod’dan otomatik olarak çalınır.

Siri Kestirmeleri, uygulamalarınızdaki bir çok şeyin bir dokunmayla veya Siri’ye sorularak yapılması için hızlı bir yol sunar. Kestirmeler uygulaması, favori uygulamalarınızla kullanabileceğiniz birden fazla adım içeren özel kestirmeler oluşturmanıza olanak sağlar. Galeri’deki yüzlerce örnek arasından seçim yapın. Alternatif olarak, tamamen kendinize ait kestirmeler oluşturmak için işlemleri sürükleyip bırakın.

Kestirmeler uygulamasını Apple Store’dan indirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Yorumları Göster